Грабната среде бел ден

Грабната среде бел ден

Taken in Broad Daylight

Жaнp:Криминалистички
Tpaeње:82 мин.
Режисер:Gary Yates
Улоги:Sara Canning, James Van Der Beek, LeVar Burton
« »
Кратка содржина

Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.