Празниците стигнаа и на М1 ФИЛМ

Празниците стигнаа и на М1 ФИЛМ


Ниту едно празнично задоволство нема да биде целосно без топлите божиќни филмови!

Семејството, топлината на домот, моменти на опуштеност со пријателите, како и добриот филм, токму тоа нѐ прави посебно весели во овие зимски месеци.

M1 FILM и оваа зима ќе се погрижи да ви донесе незаборавни моменти на вашите екрани! Во декември 2015 ќе можете да ги погледнете фимовите 29-та улица, Божик во Kаслбери Xол, Божиќен скок, Ја видов мама како го бакнува Дедо Мраз и Имела над Менхетн. Сигурни сме дека ќе најдете нешто за себе во нашиот раскошен избор на филмови во најраскошните месеци што се пред нас!

Покрај споменатите наслови, во јануари 2016 ви го најавуваме и Пат околу светот за 80 дена, и тоа на 01.01.2016.

M1 FILM ви посакува пријатни празници и многу среќа во Новата 2016 година!

« Назад