Црн Божиќ
Хорор

Црн Божиќ Хорор

Black Christmas

RedateljGlen Morgan
UlogeUloge: Michelle Trachtenberg, Mary Elizabeth Winstead, Lacey Chabert
Godina2006. godina
Trajanje95 min.
Na programu:Недела, 25.07.2021 u 16:40
Кратка содржина Бадник. Следиме група девојки од колеџ кои не си отишле дома за Божиќ. Но, опасен психопат се крие во куќата каде што престојуваат. Неговата тактика започнува од заканувачки телефонски повици и станува сѐ понемилосрдна и пострашна ...